Григорій Клімов «Одкровення». Глава 9

КОЗАЧА КРОВ

Народився я в домі мого діда, козацького полковника Никифора Попова і таким чином як по крові так і за місцем народження я – справжній козак, точніше – нащадок козаків Всевеликого Війська Донського. Тому давайте поговоримо сьогодні про долю козаків.

Після краху комунізму в Росії козацтво увійшло в моду. З'явилися люди, які, частенько не маючи нічого спільного з козаками, стали надягати козачі штани з червоними лампасами, козачі кашкети з червоними околишами і тому, очевидно, стали називати себе козаками. Сьогодні я буду говорити не про них, а про справжніх козаків і про те, що стало з їх потомством.


У діда Никифора був син Веніамін, дядько Вєня, який був на 12 років старшим за мене. Злопам'ятна радянська влада не дала йому навіть закінчити середню школу. Як сина козацького полковника, його вигнали зі школи і пішов Вєня працювати простим робітником.

Одружився він на Тамарі, також простій козачці, і незабаром у них народився син Гурій, для мене просто Гурка. У 1941 році, коли почалася війна, я покинув рідну домівку і з тих пір ми з Гуркою розлучилися назавжди. Так він і залишився у мене в пам'яті білявим хлопчиськом.

Доля кидала мене по всьому світу: інженер на судноремонтному заводі в Горькому, солдат під Ленінградом, курсант ВІІЯКА в Москві, радянський окупаційний офіцер в Берліні, біженець в Штутгарті, голова ЦОПЕ в Мюнхені, знову інженер в Нью-Йорку...

І раптом, в 1961 році, отримую я лист з Росії. Пише мені... мій двоюрідний брат Гурій Веніамінович Попов, колишній Гурка! Минуло 20 років і тепер Гурка вже дорослий чоловік. Написав він мені, що закінчив той же Новочеркаський індустріальний інститут (НДІ), який колись закінчив і я, і що влаштувався в цьому НДІ науковим співробітником. Там же він з гордістю повідомив мені, що одружений і що у нього двоє синів – Олексій та Ігор. Додаються сімейні фотографії: він зі своїми синами, хлопчики років 7 і 10, тут же красива німецька вівчарка. Загалом – хороша і приємна сім'я.

Я відповів йому і таким чином у нас зав'язалося листування, яке тривало дванадцять років... У 1973 році отримую я пакет з Бостона. Якась літня дама, судячи з прізвища – єврейка, недавно літала до свого племінника в Ростов-на-Дону і там вони фотографувалися з Гурієм і його дружиною. Ось вона і вислала мені ці фотографії.

Подивився я на фото дружини Гурія і зародилася у мене підозра... У наступному листі я так, між іншим, запитав його: "Скажи, а твоя дружина, бува, не єврейка з Ростова?" Відповіді на це питання я так і не отримав і моя переписка з Гурієм на цьому перервалася.

Пізніше, я декілька разів уважно перечитував останній лист Гурія, датований 1973 роком. У цьому листі він повідомляв мені, що серйозно хворів і в результаті йому довелося залишити роботу в інституті і влаштуватися в школу вчителем. Хороший інтелігентний почерк, але весь лист сумний. І взагалі – він чомусь вважає себе невдахою, хоча причину цього він не повідомляє. Я кілька років ще писав йому, але відповіді так і не отримав. Якась загадка...


Непомітно пройшло ще 20 років. За цей час я став професором дегенералогії і мої книги стали видавати в Росії. І ось в 1994 році приходить мені лист з Новочеркаська від одного з моїх читачів – молодого інженера і письменника кримінального жанру Вадима К. Вирішив я тоді скористатися нагодою і звернувся до нього з проханням сходити за адресою, де жив мій двоюрідний брат Гурій Веніамінович Попов – вулиця Просвітництва, 89, і дізнатися у сусідів, чому Гурій вже стільки років мені не відповідає.

Вадим виконав моє прохання. Він розшукав молодшого сина Гурія Альошу. Ось рядки з листа Вадима: "На жаль, повинен повідомити Вам, що Олексій Гурович – людина пропаща, закінчений наркоман і алкоголік. Він працював фельдшером на "Швидкій допомозі" і крав там таблетки-наркотики, тому його звільнили, і він пішов в запій. Потім він працював вантажником десь в овочевому магазині. Його старший брат Ігор служить в армії десь в Сибіру, ​​і Олексій з ним стосунків не підтримує. Я дав Олексію Вашу адресу, але писати Вам він навряд чи буде. Його батько, Гурій Веніамінович, як розповідала мені співмешканка Олексія Гурійовича, кінчив життя самогубством – напився горілки, проковтнув велику дозу снодійного і не прокинувся. Ось така гірка правда".

Щодо дружини Гурія Вадим повідомив мені, що її звали Елеонора, або скорочено Еля, дівоче прізвище Бєлгова. Схоже інтуїція мене не обманула. Знайомі фокуси. Єврейки люблять екзотичні імена – Елеонора, Аїда. Та й прізвище якесь не російське.

В мені знову заговорила кров дяді Васі, слідчого з особливо важливих справ при отамані Всевеликого Війська Донського. Взяв я папку, де у мене були зібрані листи від Гурія Попова, і почав слідчу справу про його самогубство. Отже, що або хто довів Гурія до самогубства? Перевіримо все по порядку.

Ось лист 1973 року від Раїси Лазарівни Бейсман, тієї єврейки з Бостона. Ось останній меланхолійний лист Гурія, де він пише, що йому вже за 40 – теж 1973 року. Ось лист мого читача Вадима від 1994 року, в якому він повідомляє що Гурій помер 2 роки тому, тобто в 1992 році, коли йому було десь під 60. Ось копія мого листа Гурію від 11 липня 1973 року, де червоним олівцем мною окреслено: "Скажи, а твоя дружина, бува, не єврейка з Ростова? Повір, що твоя відповідь дуже важлива, щоб я міг допомогти тобі доброю порадою". Саме на це питання він мені так і не відповів і взагалі перестав мені писати.

Так в чому ж там була справа?


Я добре знав батька і матір Гурія. Вони були абсолютно здорові люди. Значить, генетично Гурій теж був здоровою людиною. Звідки ж у нього дефективний син – алкоголік і наркоман? Від єврейської матері? Адже за золотою формулою єврейського професора Ломброзо у євреїв в 6 разів більше божевільних, ніж у неєвреїв. Ось тому-то Гурій і мовчав стільки років.

Мабуть, козача кров Гурія зчепилася з єврейською кров'ю Елеонори. Але в разі таких змішаних шлюбів єврейська кров завжди сильніша. Вона як отрута отруює здоровий організм. Тому то і Гітлер у своєму заповіті називав євреїв "отруювачами всіх народів світу".

Я думаю, що коли син Олексій, пройшовши період статевого дозрівання, виявився виродком, в сім'ї почалися скандали, взаємні звинувачення. Елеонора втекла і, в результаті, на схилі років Гурій залишився один. Звичайна історія. Почалися депресії, меланхолія, і врешті-решт онук козачого полковника не захотів більше жити. Чи не витримала козача кров Гурія Попова сорому і ганьби за дегенеративного та дефективного сина, наркомана і алкоголіка. Ось так іноді доля і нормальну людину може довести до крайності.

Отже, стався ще один соціальний злочин, ще один козацький рід припинився, а хто в цьому винен?

29 квітня 2002 р.


Наступна глaвa
Перейти до ЗМІСТУ